Герби підрозділів Університету

АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ

Щит розтятий і на правому синьому полі спинається золотий лев і тримає у правій передній лапі золотий трисвічник із запаленими срібними свічками; на лівому чорному полі – 7 золотих зірок творять сузір’я Малої Ведмедиці з Полярною Зорею. Щит вписано у декоративний картуш, вгорі якого вміщена розгорнута книга з датою AD MDCCLXIX (1769 р.). Під щитом – золота девізна стрічка з гаслом «SIC ITUR AD ASTRA» (укр. «Так ідуть до зірок»).

БОТАНІЧНИЙ САД

Щит розтятий і на правому синьому полі спинається золотий лев і тримає у правій передній лапі золотий трисвічник із запаленими срібними свічками; на лівому – Геральдична лілея підкреслює специфіку Ботанічного саду. Щит вписано у декоративний картуш, вгорі якого вміщена розгорнута книга з датою AD MDCCCLII (1852 р.) Під щитом – девізна стрічка з написом «COMMUNE EST, QUOD NATURA OPTIMUM FECIT». (укр. «Найкраще в природі належить усім»).

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

Щит розтятий і на правому синьому полі спинається золотий лев і тримає у правій передній лапі золотий трисвічник із запаленими срібними свічками; на лівому червоному полі – срібна змія з хвостом у роті огортає золоту книгу. Щит вписано в декоративний картуш, вгорі якого вміщена розгорнута книга з датою AD MDCVIII (1608р.). Під щитом – пурпурова девізна стрічка з гаслом «AB LIBRIS AD FONTES» (укр. «Від книжок до джерел»). Змія – символ мудрості й вічності, захищає знання.

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ТА ДОУНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

На червоному полі – золоті напівперев’язи та стовп, на синьому щиті – золотий трисвічник зі срібними запаленими свічками. Щит вписано у декоративний картуш, вгорі якого вміщена розгорнута книга з датою AD MCMLXXXIX (1989р.)Під щитом – срібна девізна стрічка з гаслом «NE DISCERE CESSES» (укр. «Не припиняй вчитись»).